Dodany: 2018-03-20 12:40|Autor:

Książka: Falcó
Pérez-Reverte Arturo
Notę wprowadził(a): Betula utilis

nota wydawcy


Pierwsza część bestsellerowego cyklu. Ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy!

Hiszpania lata 30. Sam przeciw wszystkim. Przenikliwy jak Blomkvist. Pociągający jak Geralt. Brutalny jak Mock. Nazywa się Falcó. Lorenzo Falcó. I właśnie rusza na wojnę, w której nie ma zwycięzców.

Arturo Pérez-Reverte, niedościgły mistrz powieści przygodowej, zabiera czytelnika do świata, w którym mężczyźni są okrutni, kobiety niebezpieczne, a ufać nie można nikomu.


"Znieruchomiał na moment, studiując swoje oblicze w lustrze, zadowolony z efektu: ogolony brzytwą na gładko, baczki idealnie przycięte, szare oczy, spoglądające na siebie i na resztę świata ze spokojną, ironiczną melancholią. Pewna kobieta opisała je kiedyś – to zawsze kobiety celowały w definiowaniu takich szczegółów – jako oczy grzecznego chłopaczka, któremu coś poszło źle w szkole".

fragment książki


Arturo Pérez-Reverte urodził się 25 listopada 1951 roku w Kartagenie w Hiszpanii. Choć większość swojego dorosłego życia spędził, pracując w mediach – m.in. w TVE i dzienniku "Pueblo", zajmując się reportażami wojennymi i analizą konfliktów zbrojnych na świecie, na świecie znany jest przede wszystkim dzięki swojej twórczości literackiej.

Pérez-Reverte jest fanem Aleksandra Dumasa oraz Miguela de Cervantesa - ich twórczość inspirowała wiele spośród jego powieści. Najbardziej znane książki Péreza-Reverte to "Klub Dumas" – zekranizowany przez Romana Polańskiego w filmie "Dziewiąte wrota", czy seria powieści historycznych o kapitanie Alatriste, a także "Fechmistrz". Książki autora wydano w kilkudziesięciu krajach świata i przetłumaczono na wiele języków. Pérez-Reverte od 1991 roku tworzy kolumnę opiniotwórczą dla magazynu "XLSemanal", co tydzień publikując nowy felieton.

Prywatnie jest ojcem i mężem. Mieszka ze swoją rodziną w Madrycie. Jego hobby, poza literaturą, jest żeglarstwo – przede wszystkim samotne podróże po Morzu Śródziemnym.

[Znak, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1046
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: