Dodany: 2006-07-24 16:11|Autor: Czytelnik_Kasia

Drzewo Domowe


Do magicznej wyspy Nibylandia przybywa zrodzony z pierwszego śmiechu dziecka elf. Jest jednak inny od wszystkich. Nie dość, że nie ma własnego talentu, to jeszcze zachowuje się jak Niezgrabek (ludzkie dziecko)!

Od tego momentu zaczyna się nasza przygoda w Nibylandii. Wyspa okazuje się żywą istotą, która porusza się, powiększa i zmniejsza, a także walczy z huraganem. Odkrywamy niezwykły świat nibylandzkich elfów. Każdy z nich ma jakiś talent. Gdy nowy elf przybędzie na wyspę, mówi od razu, jak tylko wyląduje, czym będzie się zajmować. Od razu wszystko wiedzą! Po ogłoszeniu, do której grupy talentów należy, dostaje pokój w Drzewie Domowym, który jest udekorowany przez elfy o talencie dekoratorskim. Wystrój pokoju odpowiada talentowi.

Bryłka, bo tak zowie się nowy elf, nie ma talentu. Jej pokój udekorowany jest nijako, nie ma z kim siedzieć przy stole... Bryłka to każdy z nas, gdy czujemy się niepotrzebni, niekochani, zagubieni w otaczającym nas świecie.

Drzewo Domowe... Myślę, że każdy z nas chciałby mieć tam swój kącik. I po przeczytaniu tej baśni każdy go tam odnajdzie. Talent jest w każdym z nas. Trzeba tylko umieć go odszukać. A w Nibylandii elfy już na Ciebie czekają!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1359
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: