Dodany: 2011-05-19 20:59|Autor: Literadar

"Popiełuszko. Będziesz ukrzyżowany"


Książka "Popiełuszko. Będziesz ukrzyżowany" powstała na bazie cyklu reportaży publikowanych w 1996 roku w "Tygodniku Solidarność". Wcześniejszy materiał został uzupełniony o nowe informacje oraz wzbogacony fotografiami – wszystko po to, aby jak najpełniej odtworzyć okoliczności towarzyszące śmierci księdza Popiełuszki, a także oddać mechanizm działania służb specjalnych i ich zagraniczne powiązania.

Kąkolewski to bezsprzecznie jeden z najważniejszych polskich reporterów, zaliczany do tzw. złotej trójki polskiego reportażu. Jego znakomita książka "Co u pana słychać?" (recenzja Literadar nr 3, grudzień 2010) to wybitny przykład sztuki reporterskiej. Sięgając po "Popiełuszko…" można się zatem spodziewać, że znów otrzymamy reportaż najwyżej próby, na poziomie, do jakiego autor nas przyzwyczaił. Wydawałoby się, że kontrowersyjny i społecznie istotny temat w wykonaniu znanego i cenionego autora to przepis na murowany sukces. Jak się jednak okazuje, nie do końca.

Zaletą książki jest solidny warsztat, z jakim Kąkolewski przystąpił do pracy – na wstępie zdaje sprawę z materiału, który musiał „przekopać”, aby osiągnąć zadowalający efekt. Autor drobiazgowo analizuje świadectwa prasowe i materiał dowodowy, wyłapując wszystkie nieścisłości, zaniedbania i przeoczenia. Wrażenie robi też pasja, z jaką dziennikarz zgłębia temat i odwaga, z jaką stawia tezy, łącząc śmierć księdza Jerzego z innymi wydarzeniami, m.in. zamachem na papieża...

Zapraszamy do zapoznania się z całością recenzji w magazynie BiblioNETkowym "Literadar":autor recenzji: Joanna Krasińska - Mia WallaceRecenzja ukazała się w magazynie BiblioNETkowym Literadar (nr 4)


(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1063
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: