Dodany: 2011-08-31 16:59|Autor: FridayThe13th

Born in the USA


"Buszujący w zbożu" to opowieść wigilijna, tyle że bez zjawisk nadludzkich - wszystko bowiem jest tu prawdziwe i brutalne.

Holden to główny bohater, którego da się lubić, choć jego zwyczaje i "poglądy" na świat z czasem robią się bardzo idealistyczne i infantylne.

Pierwsza część książki opisuje jego pobyt w szkole w Pencey, druga to już jego samotna podróż po ulicach Nowego Jorku - podróż, która ma zmienić jego życie. Nie owijając w bawełnę, pierwsza część książki jest całkiem dobra, za to druga co najmniej mierna i nudna.

Język, jakim napisana jest książka, jest bardzo chaotyczny, wszystko jest bezpośrednim komentarzem bohatera, brak epitetów i opisów otoczenia zastąpiły liczne orzeczenia. Niełatwo się to czyta, ze względu na dużo uogólnień i szybką akcję.

Książka bardziej dla młodzieży, opisuje jej problemy i świat, postać Phoebe i jej kontakt z bratem są tutaj sprawą kłopotliwą, nie mówiąc już o niedomówieniach w sprawie D.B. (starszy brat Holdena).

Zakończenie jest tendencyjne, nie takie, jakiego byśmy sobie życzyli czytając pierwsze rozdziały, które przedstawiały Holdena jako postać zdesperowaną i pragnącą alienacji.

2,5/5, nie polecam

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 951
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: