Dodany: 2008-06-15 19:21|Autor: Gilma

Polecam


Tamara - nieco zbuntowana szesnastoletnia wrocławianka - mieszka z matką, właścicielką salonu kosmetycznego i jej młodym przyjacielem. Ojciec, od lat mieszkający w Kanadzie, nie utrzymuje kontaktu z córką.

Po krótkim, ale zachęcającym początku z Wrocławia przenosimy się do Wrzosowa, gdzie Tamara ma spędzić wakacje. U ciotki, siostry ojca. I gdzie odkrywa różne różności z przeszłości rodziny.

Z pewnym niepokojem zaczynałam czytać tę książkę - fakt, że została nagrodzona w konkursie, w którym pierwsze miejsce bardzo mnie rozczarowało, napawał mnie pewnym lękiem ;).

Przeszłam do porządku dziennego nad literówkami z pierwszych stron (ze trzy)*, a dalej... poszło już gładko. Z zaskoczeniem wciągnęłam się w ciekawą fabułę, czekając niecierpliwie na kolejno odkrywane karty.

Podoba mi się narracja - nie przeszkadza, jest przyjazna dla oka i "ucha". Autorka sprawiła, że ogarnęły mnie wspomnieniowe klimaty rodem z "Zapałki na zakręcie", "Zęba Napoleona", serii Portrety wydawnictwa Horyzonty. Z pewnością sięgnę po inne jej książki.

Z dużą przyjemnością przeczytałam "Ćmy i motyle" - lekką, ale potrafiącą zainteresować powieść, w sam raz na wakacyjne (i nie tylko) czytanie, zarówno dla córek, jak i dla matek.---
* Wyd. Telbit, 2008.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1969
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 3
Użytkownik: MelodyAnn 2009-02-01 13:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Tamara - nieco zbuntowana... | Gilma
książka jest inna niż wszystkie, czyta się ją jednym tchem, ma inną fabułę. Nie spodobało mi się zakończenie ale poza tym jest ok. Jak na polską książkę nawet bardzo ok :). dałam 5.
Użytkownik: Donka1801 2011-01-31 15:50 napisał(a):
Odpowiedź na: książka jest inna niż wsz... | MelodyAnn
Mnie też nie spodobało się zakończenie i to, że zbyt dużo osób nosiło imię Tamara. Trochę to denerwujące. Poza tym bardzo ciekawa książka. Mile mnie zaskoczyła.Lubię czytać takie wyjątkowe książki.
Użytkownik: {Lejla} 2012-05-29 15:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Tamara - nieco zbuntowana... | Gilma
Książka jest naprawdę świetna. Poruszyła mnie do tego stopnia, że na końcu chciało mi się płakać. A dodam, że nawet śmierć Jack'a w Titanicu mnie nie poruszyła ;) Tak wiem... Jestem bez serca! Buhahahaha!
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: