Dodany: 2008-12-14 22:35|Autor: Rubikon

Książki i okolice> Pisarze> Canavan Trudi

Książki T. Canavan


Książki, które ukazały się w Polsce bardzo przypadły mi do gustu i uważam, że jest to bardzo dobra literatura. Jednak cykl Gildii Magów nie jest jedynym dziełem Trudi Canavan. Przeczytałam również cykl Age of the Five (jest to trylogia i to całkiem gruba), który również jest pełen magii, ale odbiega zupełnie od Gildii, która mimo wszystko jest chyba lepsza, co nie zmienia faktu, że miłośnicy książek TC chętnie sięgnęliby do innych jej dzieł. I tu moje pytanie: Czy ktoś się orientuje, czy w Polsce ma być wydany ten cykl? A co z książką poprzedzającą historię Gildii Magów, która po angielsku wychodzi w lutym 2009? Będzie też u nas wydawana?

Wyświetleń: 10787
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 13
Użytkownik: olhi 2008-12-15 18:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki, które ukazały si... | Rubikon
Mają się ukazać.
Pierwszy tom "Ery Pięciorga" już w kwietniu 2009 pt. "Kapłanka w bieli", a w lutym 2009 prequel do "Trylogii Magów".
Więcej informacji jest na stronie wydawnictwa: http://galeriaksiazki.pl/zapowiedzi.html
Użytkownik: Rubikon 2008-12-16 22:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Mają się ukazać. Pierwsz... | olhi
Dziękuję, rzeczywiście wszystko jest! Ciesze się, że polskie wydanie prequelu zbiega się ze światowym wydaniem. Chyba nie jesteśmy aż tak do tyłu:)
Użytkownik: kyac 2009-02-06 00:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Mają się ukazać. Pierwsz... | olhi
o wow! nie wiedziałam ale b. się cieszę :)
Użytkownik: acvcisza 2009-02-20 00:19 napisał(a):
Odpowiedź na: o wow! nie wiedziałam ale... | kyac
W empiku można już kupić Uczennicę Maga T.Canavan;)
Użytkownik: Mazoku1 2009-05-04 22:12 napisał(a):
Odpowiedź na: W empiku można już kupić ... | acvcisza
I od jakiegoś czasu Kapłankę w Bieli, której plakaty atakują mnie z każdej strony, gdziekolwiek pójdę... Już bym chciała ją mieć ale... sesja się zbliża... przyjemności na bok :/
Użytkownik: nixodem 2009-12-24 11:18 napisał(a):
Odpowiedź na: I od jakiegoś czasu Kapła... | Mazoku1
Zgadzam się, że pani Canavan pisze bardzo ciekawie. Jej książki wywarły na mnie jakąś pozytywną chęć przeczytania jeszcze raz. Przed chwilą kupiłem "Kapłankę w bieli" i mam nadzieję, że się nie zawiodę. Pozdrawiam i Wesołych Świąt :)
Użytkownik: czekolada010792 2010-01-29 18:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki, które ukazały si... | Rubikon
Przeczytałam całą trylogię Czarnego. Bardzo mi się spodobała. Jednak nie mogę przeboleć tego jak się skończyła ostania część.
Użytkownik: nixodem 2010-03-06 18:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Przeczytałam całą trylogi... | czekolada010792
Teraz wyjdzie Trylogia Zdrajcy. Pierwszy tom ukaże się 2010-06-16 i będzie nosić tytuł "Misja Ambasadora". Już nie mogę się doczekać bo będzie to kontynuacja Trylogii Czarnego Maga. Opis z empik.com:

Sonea jest przerażona, kiedy jej syn, który właśnie ukończył studia, postanawia dołączyć do grupy Ambasadorów Gildii, wybierających się do Sachaki. Kiedy nadchodzi wiadomość, że zaginął, Sonea chce koniecznie ruszyć na poszukiwania, ale nie może opuścić miasta, nie łamiąc prawa zabraniającego czarnym magom opuszczania Imardinu.
Kiedy pojawia się u niej Cery, prosząc o pomoc, ponieważ większość jego rodziny została zamordowana, Sonea dowiaduje się, że w półświatku od lat toczy się śmiertelna wojna między Złodziejami. Podejrzane przypadki śmierci sprawiają, że Gildia zaczyna się martwić, czy aby nie ma do czynienia z dzikimi magami.


Użytkownik: magdarynka29 2010-03-11 14:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Teraz wyjdzie Trylogia Zd... | nixodem
Bardzo cieszy mnie zapowiedź nowej książki Canavan.
Uwielbiam jej książki, choć niektóre jeszcze muszą poczekać w kolejce.
W skrócie mówiąc, kiedy zaczniemy ją czytać to nie śpimy, nie jemy, nie sprzątamy... CZYTAMY ;-)
Użytkownik: mewcia30 2010-08-04 16:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo cieszy mnie zapowi... | magdarynka29
w pelni sie z Toba zgadzam magdarynka29 :D
Użytkownik: ktimena 2012-05-23 14:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki, które ukazały si... | Rubikon
Książki Trudi Canavan są dobre. Czyta się je świetnie. Zaczęłam czytać od cyklu Gildii a dopiero potem sięgnęłam po Uczennicę maga. Teraz czekam na trzeci tom cyklu Trylogii Zdrajcy i już się nie mogę doczekać :) Mam jednak jedno ale do twórczości Pani Canavan - czemu tak oszczędnie opisuje bitwy. Czekamy i czekamy na tą ostateczną rozgrywkę a tu na 10 stronach wszystko. Czuję tu zdecydowany niedosyt i nie chodzi o rozlew krwii. W opisach autorki magowie tylko rzucają w siebie pociskami świetlnymi i nic więcej. Stoją rzucają, słabną i koniec bitwy. Zdecydowanie oczekiwałabym czegoś więcej. Sama fabuła jest jednak wciągająca a stworzony przez Canavan świat fascynujący. Co do bitew podobnie jest w cyklu Era pięciorga - tam ostateczna rozgrywka rozczarowuje mocno.
Użytkownik: auraya89 2012-12-16 23:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Książki Trudi Canavan są ... | ktimena
Witam, dość długo wpisu tu nie było widzę. Ja stałam się fanką Trudi Canavan w październiku 2011 roku kiedy to przeczytałam pierwszą część Trylogii Czarnego Maga. Od tej pory tak wsiąkłam w jej utwory, że przeczytałam wszystkie, no prawie, ponieważ "Uczennicę Maga" dostanę pod choinkę w tym roku;). W swojej biblioteczce posiadam już:
1) Gildia Magów
2) Królowa Zdrajców
3) Szepty Dzieci Mgły
4) Kapłanka w Bieli
5) Ostatnia z Dzikich
6) Głos Bogów

Pragnę zebrać wszystkie jej utwory.
Co do ocenienia utworów najbardziej podobała mi się trylogia "Era Pięciorga" Wchłonęła mnie całowicie. Nie mam zastrzeżeń do twórczości Trudi Canavan żadnych. Każdy z jej utworów ma w sobie coś, co wciąga mnie na całego w świat fantazjii. Nie mogę się już doczekać kiedy napisze kolejne dzieła ale to niestety muszę czekać do 2014 roku;(

Jeśli ktoś również jest zagorzałym fanem Trudi prosze o kontakt a wymienimy się uwagami;) 5761708 to mój nr gg. Pozdrawiam i polecam wszystkie Dzieła Trudi.
Użytkownik: Sebiu 2013-11-15 17:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, dość długo wpisu t... | auraya89
I jak tam "Uczennica Maga"?
Przeczytane? Kolekcja powiększona?
Teraz zapowiadana jest kolejna trylogia. Zwie się Millennium’s Rule. Ciekawy jestem, kiedy dostąpimy zaszczytu przeczytania jej nowych dzieł u nas w Polsce.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: