Dodany: 2009-07-10 12:33|Autor: Astral

Garść informacji o książce i jej autorze


"Dżok: Przygody psa i jego pana w puszczy" to opowieść o przygodach na szlaku gorączki złota w Afryce Południowej, kiedy autor miał 20 lat, i przyjaźni ze wspaniałym, dzielnym psem myśliwskim, którego uratował jako szczeniaka przed utopieniem. Wydanie Gebethera i Wolffa jest przepięknie zdobioną książką w twardej oprawie z oryginalnymi ilustracjami Edmunda Caldwella, nigdy niewznowioną i dziś - niestety - zapomnianą.

Jock to najulubieńszy pies-bohater Południowej Afryki – książkę dwukrotnie sfilmowano (druga wersja, z 1992 roku, nosi w Polsce tytuł "Jock z buszu"), a sam Jock doczekał się pomników.

Sir James Percy FitzPatrick (1862-1931), kawaler Orderu św. Michała i św. Jerzego, był południowoafrykańskim pisarzem, politykiem, biznesmenem w branży górniczej i pionierem sadownictwa (owoce cytrusowe). Część dzikich zwierząt, które przywiózł ze swoich wypraw myśliwskich, dała początek zoo w Johannesburgu. Jego imię nosi nagroda dla najlepszej książki dla dzieci w języku angielskim w RPA. "Interfering in Politics. A Biography of Sir Percy FitzPatrick", pióra Andrew Duminy'ego i Billa Guesta, ukazała się nakładem Lowry Publishers w Johannesburgu w 1987 roku.

"Jock of the Bushveld", nieprzerwanie w sprzedaży od ponad stu lat, to klasyka literatury dla starszych dzieci.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2702
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: