Nowości: Jest krew, Blizna, Dylemat
Zaloguj się
W marcu sięgnęłam po Agathę niekryminalną, czyli Róża i cis
W lutym gorzej niż w styczniu, zarówno ilościowo jak i jakościowo, choć wpadły też dwie bardzo dobre pozycje. Może po prostu znów mi się uaktywnił gen czepialskiej buły. 1. Tajemnica pałacu Chimney: Powieść kryminalna - 2.5 2. Babie lato jednego z Forsyte'ów; W matni - 5.0 3. Nie bój się nocy; Nienawiść - 4.5 4. Elegancja jeża - 3.0 5. Emilka ze Srebrnego Nowiu - 4.0 6. Burza: Czarci pomiot - 5.0 7. Gdzieś tam w szczęśliwym miejscu - 4.0
Ja tak miewam z klasyką, ale nie chodzi o jakąś prawdę, z którą miałabym się skonfrontować, ale o lęk przed tym, że książka się okaże dla mnie zbyt trudna. Mam straszliwy kompleks na punkcie mojego nieoczytania i z jednej strony chcę tę klasykę poznawać, a z drugiej nie lubię podczas czytania czuć, że mam IQ rozgotowanego kalafiora, więc do każdej pozycji z klasyki robię długie podchody i często sięgam z nastawieniem, że na pewno odpadnę po paru ...
Użytkownicy polecają:
Dodany: 2021-01-13 17:46
Autor: Kuba Grom
Autor, znany już niektórym z youtubowej serii "Czytamy Naturę", a trochę mniejszemu gronu z artykułów prasowych na temat nauki, skupia się tu na popul (...)
Dodany: 2020-12-02 09:29
Autor: dot59
Dla sporej grupy Polaków, którzy dorastali w ostatnich dekadach XX wieku i przez jakiś czas obracali się w środowisku harcerskim czy studenckim, nazwi (...)
Dodany: 2020-11-18 17:14
Czy pamiętacie scenę, której świadkiem jest Jane Eyre w drugim dniu pobytu w szkole w Lowood? Helena Burns, doskonale odpowiadająca na lekcji, zostaje (...)
Dodany: 2020-10-28 05:56
Nie wiem, od czego zacząć, bo po takiej lekturze trudno znaleźć słowa, które wyraziłyby moje uczucia, nie będąc ani nazbyt banalnymi, ani zanadto pate (...)
Dodany: 2020-10-12 18:05
Recenzja oficjalna PWN Recenzent: dot59 Jestem z pokolenia, które nie załapało się jeszcze na wszystkie dostępne dziś szczepionki, dlatego miało (...)
Redakcja poleca:
Dodany: przedwczoraj, 19:44
Autor: porcelanka
Chasydzi uchodzą za najbardziej ortodoksyjnych Żydów, żyją w zamkniętej wspólnocie i kultywują dawne zwyczaje. Paradoksem jest, że jednym z największy (...)
Dodany: przedwczoraj, 19:30
„Możliwe, że przesadzam. Zawsze tak robię, romantyzuję to, co minęło, pozłacam, upiększam i tęsknię. Ale jestem pewna, że w tamtej właśnie chwili odda (...)
Dodany: przedwczoraj, 13:47
Autor: Louri
Zwyczajna amerykańska rodzina z Nowego Jorku: ojciec - nauczyciel historii Allen Strand; jego żona Leslie - pani domu, niezrealizowana pianistka konce (...)
Dodany: 2021-02-28 20:48
Autor: Asienkas
Przypomnijmy sobie, o czym była baśń o Sinobrodym. Wielki Pan przywozi na zamek swoją świeżo poślubioną małżonkę i tak do niej mówi: - Słuchaj, Marzen (...)
Dodany: 2021-02-28 20:28
Autor: Marioosh
W posłowiu do tej książki Remigiusz Mróz napisał, że kończąc jej pisanie, powiedział swojej redaktorce: „Nigdy więcej”; panie Remigiuszu, proszę nie z (...)