Nowości: Jest krew, Blizna, Dylemat
Zaloguj się
widzę - widzej słyszę - słyszej takie wstawianie długiego I miast Ę
O ile dobrze pamiętam to Ben Mears i jego "syn" byli ochrzczeni w obrządku katolickim, w Meksyku natomiast Ojciec Callahan był wyznania protestanckiego tak jak inni mieszkańcy Salem.
Myślę że za dużo gdybasz i filozofujesz co odbiera Ci pełną przyjemność z czytania. Pozdrawiam!
Co to w ogóle za problem wpisać w google "best psychological thriller books" lub coś w ten deseń. Ludzie, wszystko jest w internecie, zamiast pisać zbędne tematy poszukajcie trochę i pogłówkujcie.
Czerwony Smok ogólnie cała seria o Hannibalu Lecterze
jakie strony internetowe polecacie o tematyce speedreadingu???
Przeminęło z wiatrem Lot nad kukułczym gniazdem Zbrodnia i kara
Nie na temat, ale ile czytałeś godzin tę książkę???
Odświeżam bo mało odpowiedzi
Ja dziś usłyszałem imię, które mi się b. spodobało, a mianowicie Gromosław.
Socjopaci są mile widziani, lecz wolałbym kogoś kto nie jest mordercą - w bardziej delikatny sposób wyraża swoją niechęć do świata.
Dzięki za propozycje, z pewnością je sprawdzę! Czekam na więcej... :)
Natknąłem się na na sporo opinii głoszących, iż książka jest nudna, a sam Tolkien nie umiał ich pisać, prócz "Hobbita" jego pióra. Mimo wszystko poszukuję tej książki, miałem ją na wakacje, lecz dorwałem nie to tłumaczenie (Bilbo Bagosz z Bagoszewa...), więc poluję nadal na "właściwe". Miło mi że recenzja się spodobała. :) Co do fantasy/fantastyki - fantastyka brzmi bardziej polsko, a ja jestem za używaniem w języku polskim, słów "bardziej ...
Oj, chyba nie czytało się "Hobbita". ;) Jeśli to nie żart, to już rozwiewam Twoje wątpliwości - pierwsze zdanie powieści, strona 3,5? zależnie od wydania.
Ja uważam, że książka przebija film, który jest głównie lepszy pod względem zakończenia od książki. Mimo wszystko film jest rewelacyjną i niesamowitą adaptacją. Książka była odważniejsza w treściach, co nie przeszkodziło filmowej adaptacji w przesiąknięciu grozą i suspensem. "Zbędne były niektóre opisy, których było bardzo dużo" Mnie w opisach nic nie przeszkadzało, ba, były bardzo obrazowe; sama książka do długich nie należy (ok. 135 stron),...
Kolejne pytanie z mojej strony: Co myślicie o stawianiu słowa "czy" na początku zdań pytających? Czy idziesz spać? / Idziesz spać? Obie formy są prawidłowe, myślę jednak iż nasz język miał sporo wprowadzonych uproszczeń, by rozmawiało się jeszcze łatwiej. Wstawianie tego "czy" na początku zdania jest tak umowne (i może też dziwne) jak robienie tego samego, tylko w przypadku zaimków osobowych. W języku angielskim mamy takie coś jak "do...
W porządku, zatem czas na mnie! Kiedy stosujemy słowo "tą" a kiedy "tę"? Czytałem że wolno używać obu form zamiennie, czytałem również iż "tę" używamy z rzeczownikami kończącymi się na literę "E", a "tą" w pozostałych przypadkach. Proszę rozwiać moje wątpliwości i ewentualnie potwierdzić słuszność moich hipotez.
Nie zwróciłem na to (należytej?) uwagi, natomiast zaobserwowałem że ostatnimi czasy bardzo popularne jest pisanie wszystkiego małą literą, szczególnie można to zaobserwować na różnych sloganach, billbordach etc. Nie żeby mnie to raziło, ba, wygląda to całkiem apetycznie, że tak się wyrażę - nowocześnie, o!
poszłem/przyszłem - w przypadku panów "pisze" miast "jest napisane" Jeśli chodzi o pisownię, to wręcz tragicznie wypada pisanie czasowników w pierwszej osobie, tj.: pisze miast piszę PS Piszemy oczywiście "wziąć", ale słyszałem iż obie formy są poprawne w wymowie, tj. "wziąć" i "wziąŚć" - choć w tym drugim przypadku te słowo brzmi dziwnie, to jest regularnie stosowane, ba, nie słyszy się wymowy bez "Ś", więc mało kto tego używa, chociażby...
Zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości! Od zawsze pisałem przyzwoicie, jednak czasami mam chęć rzucić to w cholerę i posłużyć się prostszą formą. Jeśli chodzi o recenzje i tym podobne rzeczy to oczywiście powinna dbać się o poprawną i przejrzystą pisownię. Natomiast w wiadomościach wysyłanych z priorytetem można odstąpić od żelaznych zasad, przykład: komunikator internetowy - wiadomo że chcemy jak najszybciej wysłać wiadomość i ją odebrać, stą...
Sęk w tym że nie.
Widzisz, najgorsze w tym wszystkim jest to że w szkołach nie omawia się jakoś specjalnie tych epok i prądów filozoficznych/w sztuce etc. Te lektury są jak wycięte z kontekstu. Myślę, że zamiast czytać lektury można by przeznaczyć czas na coś bardziej pożytecznego.
Uważam że lektury to bezsensowne narzucanie ludziom książek, które nie koniecznie muszą ich interesować, a trudno czytać przy braku zainteresowania... Nasze szkolnictwo (i szkolnictwo w ogóle) to umysłowe okowy i bagno, tyle dobrze że można poznać trochę życia i innych ludzi. To tak w ramach mojej internetowej napinki... Co do lektur które przeczytałem/spodobały się: Akademia Pana Kleksa (jedna z pierwszych lektur, tak się przejąłem wtedy,...
No właśnie aspekty geograficzne mi to skutecznie uniemożliwiają. :) Ale chętnie bym to zobaczył, cóż pora się brać do wersji A książki.
Planuję przeczytanie tej książki w wersji A. Co do filmu Kubricka to lepiej ta opowieść nie mogła być zrealizowana, jedyny mankament to pominięcie ostatniego rozdziału powieści, który co by nie było jest b. ważny dla całej historii, a bez niego zostaje ona inaczej odbierana.
Dzięki, spieszyłem się. :P Temat do kas(tr)acji
Staram się teraz przeczytać kilka książek PRZED obejrzeniem filmów - aby poznać to z drugiej strony, bo do tej pory zawsze najpierw był film, a potem powieść. Jedyny wyjątek to "Hobbit", "Miasteczko Salem" oraz "Conan" (który nie doczekał się godnej ekranizacji). Co do serii o Harrym Potterze to bardzo przyjemne pozycje, nie są tak infantylne jak się na pierwszy rzut oka wydaje, ba, nabierają charakteru z każdym tomem. Film mi się podobał, ale...
Równoumagicznienie Pratcheta
Świetna recenzja! Niemal całkowicie oddaje istotę tej książki. :)
Użytkownicy polecają:
Dodany: 2021-02-28 20:28
Autor: Marioosh
W posłowiu do tej książki Remigiusz Mróz napisał, że kończąc jej pisanie, powiedział swojej redaktorce: „Nigdy więcej”; panie Remigiuszu, proszę nie z (...)
Dodany: 2021-01-13 17:46
Autor: Kuba Grom
Autor, znany już niektórym z youtubowej serii "Czytamy Naturę", a trochę mniejszemu gronu z artykułów prasowych na temat nauki, skupia się tu na popul (...)
Dodany: 2020-12-02 09:29
Autor: dot59
Dla sporej grupy Polaków, którzy dorastali w ostatnich dekadach XX wieku i przez jakiś czas obracali się w środowisku harcerskim czy studenckim, nazwi (...)
Dodany: 2020-11-18 17:14
Czy pamiętacie scenę, której świadkiem jest Jane Eyre w drugim dniu pobytu w szkole w Lowood? Helena Burns, doskonale odpowiadająca na lekcji, zostaje (...)
Dodany: 2020-10-28 05:56
Nie wiem, od czego zacząć, bo po takiej lekturze trudno znaleźć słowa, które wyraziłyby moje uczucia, nie będąc ani nazbyt banalnymi, ani zanadto pate (...)
Redakcja poleca:
Dodany: 2021-03-02 19:44
Autor: porcelanka
Chasydzi uchodzą za najbardziej ortodoksyjnych Żydów, żyją w zamkniętej wspólnocie i kultywują dawne zwyczaje. Paradoksem jest, że jednym z największy (...)
Dodany: 2021-03-02 19:30
„Możliwe, że przesadzam. Zawsze tak robię, romantyzuję to, co minęło, pozłacam, upiększam i tęsknię. Ale jestem pewna, że w tamtej właśnie chwili odda (...)
Dodany: 2021-03-02 13:47
Autor: Louri
Zwyczajna amerykańska rodzina z Nowego Jorku: ojciec - nauczyciel historii Allen Strand; jego żona Leslie - pani domu, niezrealizowana pianistka konce (...)
Dodany: 2021-02-28 20:48
Autor: Asienkas
Przypomnijmy sobie, o czym była baśń o Sinobrodym. Wielki Pan przywozi na zamek swoją świeżo poślubioną małżonkę i tak do niej mówi: - Słuchaj, Marzen (...)