Dodany: 2019-01-05 14:35|Autor: Vemona

Czytatnik: niecodziennik....

Zakupy 2019


Styczeń:

1. Post Scriptum (Wójtowicz Milena) - czytałam inną powieść autorki, która bardzo mi się podobała.
2. Wielka księga legend Warszawy (Wilczyńska Anna) - zainteresowała mnie, bo chętnie poznam inne legendy niż ta o Bazyliszku.
3. Podatek (Wójtowicz Milena) - po przypomnieniu sobie tej książki w formie ebooka, zapragnęłam mieć papierową.
4. Anioł do wynajęcia (Kordel Magdalena) - kupiona przypadkiem, bo czasem ma się ochotę na coś lekkiego, niestety, za słodka.
5. Tajemnicza śmierć Marianny Biel (Matyszczak Marta)
6. Zbrodnia nad urwiskiem (Matyszczak Marta)
7. Strzały nad jeziorem (Matyszczak Marta) - sporo już widziałam pozytywnych opinii o autorce i serii, a akurat był pakiet w dobrej cenie, więc sprawdzę, czy rzeczywiście warto
8. Z ostatniej chwili (Sobieszczańska Małgorzata) - czytałam inną książkę autorki i był to sympatyczny kryminałek, więc pomyślałam, że spróbuję coś jeszcze.
9. Tajemnice polskich templariuszy (Zieliński Andrzej) - lubię historię, lubię autora, interesuje mnie temat
10. Wszechświaty równoległe: Stworzenie Wszechświata, wyższe wymiary i przyszłość kosmosu (Kaku Michio) - tu też lubię autora i interesuje mnie temat, choć jestem laikiem w tej dziedzinie.
11. Załatwiaczka (Wójtowicz Milena) - dwie książki autorki bardzo mi się podobały, specjalnie polowałam na tę.

Luty:

12. Moja ukochana zmora (Sokalska Anna) - mam fazę na polskie fantasy, autorka wydała coś nowego, ale chcę sprawdzić, jak pisze i czy warto
13. Zbrodnie prawie doskonałe: Policyjne Archiwum X (Michalewicz Iza)- zainteresował mnie temat, ciekawa jestem stylu autorki
14. Kłopot z kobietami (Fleming Jacky) - tu też ważny jest temat, a także jego ujęcie
15. Mapy kosmosu: Przełomowe idee naukowe, dzięki którym odkryliśmy Wszechświat (Natarajan Priyamvada) - nauka o kosmosie, to jest to, co lubię, autora nie znam, ale może się okazać dobry
16. Dynia i jemioła: Nietypowe historie świąteczne (Jadowska Aneta) - a tu autorkę znam, lubię i jestem ciekawa, co wymyśliła
17. Brakująca połowa dziejów: Krótka historia kobiet na ziemiach Polskich (Kowalczyk Anna) - historia kobiet, czyli to, co mnie obchodzi, musiałam to mieć
18. Jasna sprawa (Kursa Małgorzata J.) - to nie jest moja ulubiona seria, ale jedna z ulubionych autorek, chcę mieć wszystko.
19. Wakacje z trupami (Pruska Agnieszka) - podobała mi się pierwsza książka o Julii i Alicji, więc chętnie przeczytam i drugą.

Marzec:

20. Śledztwo od kuchni czyli Klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) (Morawiecka Karolina) - czytałam ciekawe recenzje, zainteresowałam się, żeby spróbować kolejnego polskiego kryminału na wesoło.
21. Pejzaż z aniołem (Kordel Magdalena) - ostatni tom cyklu, który mam, więc do kompletu. Może będzie lepsza, niż inna tej pani z aniołem w tytule?
22. Weź się ogarnij: Ćwiczenia dla ogarniętych inaczej (Pani Bukowa (pseud.)) - bawi mnie humor Pani Bukowej, mam poprzednie jej książki, więc chętnie przeczytam i tę.
23. Romanse żon polskich królów elekcyjnych (Kienzler Iwona) - ciekawa jestem tego tematu
24. Pamiętaj o śmierci (Klejzerowicz Anna) - lektura obowiązkowa, kolejny tom o Emilu :)
25. Oczy uroczne (Kisiel Marta) - kolejna lektura obowiązkowa, toć to ciąg dalszy "Dożywocia" :)
26. Najlepsze jest najbliżej (Kursa Małgorzata J.) - no i to też w sumie obowiązkowa lektura, brakujący tom serii o Kraśniku

Kwiecień:

27. Pani Henryka i morderstwo w autokarze (Gurnard Katarzyna) - pierwszy tom serii był niezły, bohaterka dała się polubić, więc zainteresował mnie ciąg dalszy
28. Śmierć w blasku fleszy (Rogoziński Alek) - książka ostatniej szansy dla autora, pomyślałam, że jednak jeszcze spróbuję
29. Etnolog w Mieście Grzechu: Powieść kryminalna jako świadectwo antropologiczne (Czubaj Mariusz) - przeczytałam opinie i doszłam do wniosku, że to coś bardzo dla mnie
30. Z goryczy soli moja radość (Remiszewska Teresa) - znam tę książkę, czytałam, zachwycałam się, kiedy odkryłam, że wyszło wznowienie - nie mogłam sobie odpuścić.
31. Toksyczność (Czechowicz Jarosław) - czekałam na tę książkę od chwili, kiedy przeczytałam ebooka, jeszcze nie tkniętego redakcją. Jest mocna, trudna, wręcz przerażająca, szczególnie jeśli się pomyśli, że oparta na faktach. No i jest napisana przez Jarka Czechowicza - samo to byłoby wystarczającym powodem, żeby ją mieć.
32. Pewnej zimy nad morzem (Banach Iwona) - to też ze względu na autorkę, którą lubię jako autorkę i prywatnie, w sam raz na majówkowy wyjazd nad morze. :)
33. I że ci nie odpuszczę (Szarańska Joanna) - miałam ochotę na coś lekkiego, wyjazdowego, a opinie ma niezłe
34. Sztokholm: Miasto, które tętni ciszą (Tubylewicz Katarzyna) - to z kolei zakup inspirowany opinią Jarka Czechowicza i moim zainteresowaniem Skandynawią. Autorka tam mieszka, więc wie, o czym i jak chce opowiedzieć.

Maj:

35. Morderca na plebanii czyli Klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) (Morawiecka Karolina) - podobała mi się poprzednia książka autorki, więc chcę więcej.
36. Zbrodnia i Karaś (Rumin Aleksandra) - polski kryminałek, czytałam fragment w sieci i byłam zachęcona. Może kolejna ciekawa autorka?
37. Śledztwo i płeć: O bohaterkach powieści kryminalnych (Darska Bernadetta) - zbiór esejów omawiających powieści kryminalne - to brzmi dobrze, szczególnie jeśli autorka skupiła się na płci bohaterów (a właściwie bohaterek). Czuję się zainteresowana.
38. Sodoma: Hipokryzja i władza w Watykanie (Martel Frédéric) - tytuł i temat mówią same za siebie, rzecz z kręgu moich zainteresowań.
39. Czterej jeźdźcy Apokalipsy: Jak się zaczęła ateistyczna rewolucja (Dawkins Richard, Hitchens Christopher (Hitchens Christopher Eric), Harris Sam, Dennett Daniel C. (Dennett Daniel Clement)) - jak wyżej, wszystkich panów bardzo wysoko cenię
40. Morderstwo w pensjonacie (Andrus Pola) - przeczytałam gdzieś opis i pomyślałam, że może to być zabawne.
41. Dante na tropie (Olejnik Agnieszka) - szczerze mówiąc, skusił mnie tytułowy Dante, czyli wyżeł weimarski ;)
42. Ludzie: Krótka historia o tym, jak spieprzyliśmy wszystko (Phillips Tom) - zaciekawiło mnie, że ktoś także uważa, że spieprzyliśmy mnóstwo, a poza tym Jarek Czechowicz napisał bardzo dobrą recenzję...
43. Morderstwo ma motyw (Duncan Francis) - ma to być klasyczny angielski kryminał, a ja takie lubię
44. Morderstwo na Święta (Duncan Francis) - to miałam w poszukiwanych, więc zdecydowałam się na dwa tomy jednocześnie
45. Miłe Natalii początki (Rudnicka Olga) - prequel mojego ukochanego cyklu autorki musiał się znaleźć w mojej biblioteczce
46. Kowal mitu: Święty Paweł i wynalazek chrześcijaństwa (Maccoby Hyam) - bardzo cenię zarówno wydawnictwo, jak i tę serię, którą uważam za doskonałą, więc nie mogłam na Targach ominąć ich stoiska.
47. Fabryka planet: Planety pozasłoneczne i poszukiwanie drugiej Ziemi (Tasker Elizabeth) - kosmos mnie interesuje od dawna, nauka o kosmosie również, więc tego nie mogłam sobie odmówić.

Czerwiec:

48. Kwanty dla każdego: Jak zrozumieć to, czego nikt nie rozumie (Hobson Art) - kwanty też mnie interesują, więc pogłębię wiedzę na temat ;)
49. Połknąć żabę (Janowska Monika B.) - trafiłam na kilka cytatów, które mnie rozbawiły, więc dam szansę nowej autorce
50. Moja Islandia (Węcławiak Magdalena Anna) - od pewnego czasu Islandia mnie intryguje, więc chętnie przeczytam.
51. Pogrzeb na zamówienie (Horowitz Anthony) - zainteresował mnie opis, lubię kryminały, jedna książkia autora mi się podobała.
52. Miecz i habit: Z dziejów zakonów rycerskich na ziemiach polskich (Zieliński Andrzej) - tu zdecydowanie lubię autora i jego sposób opisywania historii.

Lipiec:

51. Byle do przodu (Rudnicka Olga) - chciałam jeszcze sprawdzić autorkę, a było w taniej książce... ;)
52. Zacisze 13 (Rudnicka Olga) - czytałam kiedyś, byłam ciekawa, jak odbiorę teraz
53. Zacisze 13: Powrót (Rudnicka Olga) - a skoro pierwszy tom, to i drugi ;)
54. Jak przechytrzyć nieboszczyka (Jeż Agnieszka (Jeż-Kaflik Agnieszka), Płatkowska Paulina) - skusił mnie tytuł i informacja o lokalizacji wydarzeń (Jurata)
55. Klątwy, sekrety i skandale: Historia Polski przez dziurkę od klucza (Koper Sławomir) - lubię autora, ciekawa jestem, co uznał za skandal w historii Polski
56. Trucizna czyli Jak pozbyć się wrogów po królewsku (Herman Eleanor) - historia i to od ciekawej strony, coś dla mnie

Sierpień:

57. Tak wymyślono chrześcijaństwo (Zen Leo) - tytuł mówi sam za siebie, musiałam to mieć
58. Zbrodnia po irlandzku (Rumin Aleksandra) - podobał mi się debiut autorki, postanowiłam spróbować
59. Czwarty pokój (Janowska Monika B.) - tu mnie zachęcił opis, interesujący pomysł
60. Bestiariuszek: Niewidzialni pomocnicy (Vargas Witold) - i autor, i ilustracje, i seria...

Wrzesień:

61. Dlaczego Bóg nie istnieje? czyli Proste odpowiedzi na 20 najczęstszych argumentów za istnieniem Boga (Navabi Armin) - z bardzo oczywistych powodów ;)
62. Sekrety przodków czyli Jakie znaczenie ma to, że twoja prababka zwiała przez okno z kochankiem? (Droga Katarzyna) - wydało mi się interesujące
63. Kamienie milowe cywilizacji (Davidson Peter, Blandford Linda) - lubię historię cywilizacji...
64. Zabójstwo na cztery ręce czyli Klasyczna powieść kryminalna o wdowie, zakonnicy i psie (z kulinarnym podtekstem) (Morawiecka Karolina) - poprzednie tomy mi się podobały :)
65. Buntowniczki: Niezwykłe Polki, które robiły, co chciały (Fedorowicz Andrzej) - kolejne historie ciekawych kobiet

Październik:

66. Mężczyzna bez winy i wstydu: Cała prawda o kryzysie męskości (Kruczyński Wojciech, Romanowska Krystyna) - nie ukrywam, że zainteresował mnie opis i czytany kiedyś wywiad z autorami, zapowiada się ciekawie.
67. Król apostata: Największa tajemnica polskiego średniowiecza (Zieliński Andrzej) - drugie wydanie pod zupełnie innym tytułem: Wyklęty król. Największa tajemnica polskiej historii - bo lubię autora i interesuje mnie temat.
68. Jagiellonowie: Schyłek Średniowiecza (Koper Sławomir) - tu też lubię autora i ciekawa jestem, jak ujął temat
69. Wieczór taki jak ten (Gargaś Gabriela) - bo miałam ochotę na lekkie czytadło i poznanie nowej autorki
70. Pensjonat Leśna Ostoja (Tekieli Joanna) - j.w.
71. Serce z piernika (Kordel Magdalena) - a tu autorkę już znam, a tego cyklu jeszcze nie
72. Niedaleko pada trup od denata (Banach Iwona) - tu autorkę znam i bardzo lubię, a na książkę czekałam z niecierpliwością

Listopad:

73. Trzy panie w samochodzie czyli Sekta olimpijska (Thiele Małgorzata) - w ramach eksperymentu, czy polska autorka się sprawdzi i będzie sympatycznie
74. Fałszywy Pieśniarz (Raduchowska Martyna) - trzeci tom świetnej serii, pozycja obowiązkowa
75. Małe Licho i anioł z kamienia (Kisiel Marta) - to tym bardziej pozycja obowiązkowa, ałtorkę uwielbiam, a opowieści o Bożku są rewelacyjne
76. Martwy sezon (Jadowska Aneta) - kolejny tom kolejnej serii - w ten sposób można sobie zapchać półki ;) ale tu też pierwszy mi się podobał i chcę więcej
77. Wielki Ogarniacz Pracy czyli Jak robić i się nie narobić (Pani Bukowa (pseud.), Pan Buk (pseud.)) - Pani Bukowa, czyli coś, co mnie bawi
78. Psie sucharki: Wszystko, co powiedziałby twój pies, gdyby umiał mówić (Apoleika Maria) - znam te rysunki z FB i uwielbiam je, więc książka była obowiązkowa
79. Magiczne miejsce (Krawczyk Agnieszka (pseud. Horn Iga)) - polecała to Monika Szwaja, a ja spróbuję

Grudzień:

80. Kosmiczne rozterki (Tyson Neil deGrasse) - to także już trzecia pozycja autora, poprzednie uważam za niezwykle udane, a temat ciekawy
81. Wielkie rozpustnice w historii: Od Kleopatry po Matę Hari (Grossmann Agnès) - zainteresował mnie tytuł, a kiedy zajrzałam do wstępu, to wiedziałam, że bardzo chcę
82. Czasem święta, czasem ladacznica (Masłowski Jacek, Drasio-Czaplińska Joanna) - tu mnie zainteresował temat
83. Nieświęty Mikołaj (Kordel Magdalena) - tytuł skojarzył mi się z dawnym, lubianym znajomym, a od autorki mnie nie odrzuca
85. Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami (Compton Clare (właśc. Hewett Hilda)) - znana i lubiana od lat, gdzieś mi się zapodziała, a chciałam mieć

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 314
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: