Dodany: 2012-10-02 12:38|Autor: [Kalais]

BiblioNETka> O BiblioNETce

2 propozycje zmian


1:
Ranking książek w tej chwil ma z góry przypisany limit ocen jaki musi spełnić książka by być uwzględniona w rankingu. Proponuję by można było ustawiać sobie samemu ten limit. Wiem że kiedyś ktoś już to proponował. Piszę o tym żeby przypomnieć administratorom i programistom biblionetki że wiele osób czeka na tę opcję.

2:
Karta informacyjna książki zawiera wiele cennych informacji na jej temat ale chyba mogła by więcej. Można by tu przytoczyć wiele przykładów. Każdy podał by inny. Mnie zależało by alby w karcie książki była informacja czy dana książka została wydana w postaci audiobooka oraz podstawowe informacje na jego temat takie jak kto czyta, czas trwania itp. Jeżeli wersji było by więcej tak jak np. z pierwszą częścią trylogii Husyckiej Sapkowskiego to była by taka informacja o obu wersjach. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku zwykłych książek. Przydała by się informacja kto przetłumaczył książkę w jakim wydaniu w jakim wydawnictwie. To też ma znaczenie dla niektórych czytelników. Wiem z własnego doświadczenia że np. Władca Pierścieni nie jest fajnie przetłumaczony w każdej wersji.

To tyle. Proszę o opinię czytelników biblionetki i moderatorów.
Pozdrawiam.
Wyświetleń: 2490
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 5
Użytkownik: pani-marta 2012-10-02 21:51 napisał(a):
Odpowiedź na: 1: Ranking książek w tej... | [Kalais]
Znowu za, i znowu pomysł trafi na owianą legendą listę TO DO...

Baardzo fajnie by było upublicznić tą listę i odhaczać na niej, to, co już jest DONE :)
Użytkownik: mchpro 2012-10-03 09:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Znowu za, i znowu pomysł ... | pani-marta
Owiana legendą lista TO DO istnieje, ale BiblioNETka funkcjonuje na zasadzie wolontariatu. Administratorzy, programiści, moderatorzy pracują w ramach tzw. czynu społecznego. Działają w miarę posiadanego wolnego czasu, równolegle wypełniając różnorodne obowiązki zawodowe i rodzinne. Dlatego nawet bardzo słuszne pomysły użytkowników nie mogą doczekać się realizacji.

Nie od rzeczy będzie zauważyć, że nasz serwis ma obecnie jedynie 119 opiekunów i nie może sobie pozwolić na zatrudnienie programisty na pełny etat. Dlatego cieszmy się tym, co mamy i miejmy nadzieję na lepszą przyszłość :-)
Użytkownik: reniferze 2012-10-03 12:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Owiana legendą lista TO D... | mchpro
Popieram całą sobą :).
Użytkownik: pani-marta 2012-10-03 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Owiana legendą lista TO D... | mchpro
Chętnie zostanę 120-tym :D

O tym, że ona jest, to ja wiem, ale mowa była o jej upublicznieniu... :)
Użytkownik: Sebiu 2012-10-05 14:39 napisał(a):
Odpowiedź na: 1: Ranking książek w tej... | [Kalais]
Ciekawe pomysły. Szczególnie z tym, aby rozszerzyć informacje o książkach. Jednocześnie rozumiem brak czasu. Sam opiekowałem się siecią w akademiku na zasadzie wolontariatu.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: